Zpět na reference

Pojištění mávnutím křřřídel

Klient: Top-Pojištění.cz
Typ: Kreativní a grafický design
Realizováno: Srpen 2016
Odkaz: https://www.top-pojisteni.cz/Popis:

Díky vyhranému tendru jsme se stali marketingovým parťákem online srovnávače pojištění, Top-Pojištění.cz. Značka prošla loni zdařilým redesignem loga a vizuálního směru, který není z naší kreativní "kuchyně", ale plně jsme se s ním ztotožnili a v našich následujících úvahách na něj navázali a rozpracovali.

Zpočátku nás čekal proces důkladného poznání klienta, jeho dosavadní komunikace a cílových skupin pro jednotlivé druhy pojištění a hlavně pro vlastní produkt online srovnání pojištění. Naším cílem bylo posunout komunikaci a vyřešit dva zásadní problémy, které vyplynuly z naší analýzy, a to obecně nezáživné a mnohdy neatraktivní téma pojištění, dosavadní "pojišťovácký styl" komunikace a celková změna tone of voice. Strategicky klíčové bylo podtrhnout skutečný charakter firmy, který je v segmentu ojedinělý, není tolik prvořádově orientovaný na byznys, ale hlavně na skvělou zákaznickou zkušenost. Samotný silně prozákaznický přístup je patrný již z motivu úsměvu v logu a z celkové velmi příjemné atmosféry, která u klienta panuje.

Na základě všech vstupů jsme připravili kreativní koncept komunikace, který do nezáživného tématu pojištění vnesl osobní rozměr služby a pomáhá nabourat zeď nedůvěry v online formu sjednání pojištění. Z našich návrhů si klient vybral ten, který komunikaci staví na přátelském tvorovi. Jako nejlepší kandidát na tuto roli byl zvolen chytrý, veselý, někdy i trošku bláznivý papoušek, okamžitě pokřtěný na Topouška. Stvořili jsme maskota, který promlouvá hlasem typickým pro papouška, je aktérem v drobných příbězích a vždy tvrdí: "Jsem jediný papoušek na světě, který nepapouškuje, ale opravdu poradí s pojištěním." Samotná exekuce spočívala ve vytvoření 3D renderu pro klíčové vizuály. Top-pojištění.cz spustilo komunikaci v průběhu hlavní letní sezóny v online kampani, vizuál se objevuje v sociálních médiích, připravují se další aktivty od outdooru až po dynamické formáty.

Chtěli bychom poděkovat našemu klientovi za příjemnou spolupráci, která se k oboustranné spokojenosti rozvíjí do dalších forem a posouvá nás k dalším výzvám na velmi konkurenčním trhu s pojištěním. Těšíme se, až pustíme do světa další realizace s vtipným rošťákem Topouškem a přejeme mu hlavně vtip a dobrou náladu.

Poskytnuté služby:
Kreativa a grafický design

Další reference