Zpět na reference

Vemex Energie: rebranding, kampaň a web

Klient: VEMEX Energie a.s.
Typ: Ideová a koncepční řešení, Kreativa a grafický design, produkce, tvorba XHTML šablon, publikační systém inCMS, komunikace
Realizováno: Leden 2014
Odkaz: http://www.vemexenergie.czPopis:

Vemex Energie, dodavatel energií patřící pod konsorcium Gazprom, nás požádal o kompletně novou identitu a následně o kompletní komunikaci a propagaci. Vytvořili jsme nové logo, vizuální styl, webové stránky a několik klíčových vizuálů pro reklamní kampaně. Hlavními benefity, které jsme těmito cestami komunikovali, byla stabilita, jistota a vlastní přístup k energiím.

Logo a webovky v barvách energie
Při vytváření loga jsme se inspirovali plamenem od plynového hořáku, jak barevnou škálou, tak tvarem. Teplá žlutá barva kontrastuje se studenými odstíny modré. Tmavě modrá navozuje pocit tradice, stability a důvěry, světle modrá je dynamická a pozitivní.  Vizuální identitu jsme rozpracovali na další materiály, tiskoviny nebo firemní oděvy. Webové stránky ve stejných barvách působí civilně a hlavním výrazným prvkem je vizualizovaná “koule" energie. Cenová kalkulačka, kterou jsme vytvořili na míru, umožní spočítat úsporu při přechodu k Vemex Energie.

Kampaň - pozor na alternativce!
Alternativní poskytovatelé energií nabízejí výhodné ceny – do doby, než přijde faktura na výrazně vyšší částku. Na toto nesolidní chování upozorňuje kampaň, jejíž hlavním motivem je výrazný slogan Neoškubeš – klienta svého. Slogan v několika variantách odkazuje na desatero a tímto podtextem ještě zdůrazňuje, že praktiky alternativců jdou proti dobrým mravům.

Ve spolupráci s M360 jsme navrhli způsob, jak originálně vyřešit nedostatečný počet klientských a kontaktních míst. Propagační stánek - pop-up box vytvořený ze zámořského kontejneru – byl také součástí plánované roadshow v rámci kampaně. Jeho hlavní předností je snadná přeprava a rychlá instalace. Stačí jej otevřít stiskem jednoho tlačítka a kontaktní místo je připravené na klienty.

Poskytnuté služby:
Webdesign a tvorba WWW
Loga a firemní identita
Kreativa a grafický design
SEO optimalizace
Produkce a realizace
Fotoprodukce

Další reference